SportKošarkaGolden State poveo protiv Houstona, Harden tragičar

Golden State poveo protiv Houstona, Harden tragičar

Košarkaši Golden State Warriorsa su u prvoj utakmici polufinala Zapada u veoma dobrom meču pobijedili Houston Rocketse rezultatom 104:100. Rezultat na poluvremenu je bio 53:53, a onda je u nastavku viđena izuzetno zanimljiva utakmica u kojoj su domaći odnijeli pobjedu na dramatičan način. Naime, 24 sekunde do kraja Curry je pogodio trojku za 103:98 da bi tri sekunde kasnije Harden položio za smanjenje rezultata.

Kerr je tražio minutu odmora, Durant je izgubio loptu, a Harden promašio trojku nakon čega je napravljen prekršaj, a košarkaši domaćeg tima su realizovali jedno od dva bacanja i stigli do pobjede i vodstva u seriji od 1:0.

Domaće je do pobjede vodio Kevin Durant sa 35 poena, pet skokova i tri asistencije dok je Curry dodao 18 poena uz sedam skokova i četiri asistencije. Green i Igoudala su susret završili sa po 14 poena dok je još dvocifren bio Thompson sa 13 poena, četiri skoka i tri asistencije. Green je imao po devet skokova i asistencija, a Igoudala je dodao četiri skoka i dvije asistencije.

Na drugoj strani najbolji je bio Harden sa 35 poena, šest asistencija i četiri skoka dok je Gordon dodao 27 poena uz četiri skoka. Još je dvocifren bio Paul sa 17 poena, četiri asistencije i tri skoka.