SportKošarkaGolden State se lako obračunao sa Portlandom u prvoj utakmici finala Zapada

Golden State se lako obračunao sa Portlandom u prvoj utakmici finala Zapada

Golden State Warriorsi slavili su trijumf nad Portland Trail Blazersima u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije, 116:94. Dojam je da su to učinili s pola gasa, i to bez najboljeg strijelca Kevina Duranta, koji se još uvijek oporavlja od povrede. Nakon prvog poluvremena domaći tim u Oracle Areni imao je osjetniju prednost (54:45), da bi u trećoj četvrtini ostvario i vodstvo od 17 poena razlike (67:50). Portland je ipak do kraja dionice uspio uhvatiti priključak (71:77), ali to je bilo sve od ekipe iz Oregona, koja je očajno odigrala meč u fazi odbrane. U zadnjoj četvrtini aktuelni NBA prvaci su ponovo vratili opipljivije vodstvo (97:81 – 57. minut), koje su dodatno podebljali do kraja susreta i konačnih 116:94. U redovima Warriorsa briljirali su Splash Brothers, Steph Curry je okončao utakmicu sa 36 poena, Klay Thompson je dodao 26. Kod Blazersa najefikasniji je bio Damian Lillard (19), ali uz loš procenat šuta iz igre (4-12).