SportNogometGolijada na Olimpicu, remi Lazia i Bologne

Golijada na Olimpicu, remi Lazia i Bologne

Posljednji meč 37. italijanske Serije A donio je velika uzbuđenja, šest golova i na kraju remi Lazija i Bologne rezultatom 3:3. Iako se igrao odvojeno od ostatka ove runde takmičenja, duel je bio veoma važan, pošto je u njemu Bologna ostvarila opstanak u društvu najboljih Serije A.

Bolonjezima je bio potreban jedan bod kako bi ‘pobjegli’ Genoi na nedostižna četiri poena razlike uoči posljednjeg kola, što su izabranici Siniše Mihajlovića i ostvarili. U 14. minuti veoma lijep pogodak postigao je Joaquin Correa za vodstvo Lazija i to je bio rezultat prvog dijela. Ipak, na otvaranju nastavka veliki preokret.

Prvo je Andrea Poli u 50. minuti poravnao rezultat, da bi samo minut kasnije Rodrigo Palacio u potpunosti preokrenuo rezultat. Bastos je nastavio golijadu na Olimpicu u 59. minuti, ali samo četiri minute kasnije Bologna ponovo vodi, ovaj put strijelac je Riccardo Orsolini.

Konačnih 3:3 postavio je zvanično najbolji veznjak Serije A za tekuću sezonu, Sergej Milinković-Savić iz slobodnog udarca u 80. minuti. To je bio i konačan rezultat meča u kojem je svih 90 minuta odigrao Senad Lulić, doskorašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine.