SportNogometGuingamp šokirao Park Prinčeva i eliminisao PSG

Guingamp šokirao Park Prinčeva i eliminisao PSG

Šok na Parku prinčeva. Paris Saint-Germain je eliminisan u Liga kupu Francuske i to od trenutno posljednjeplasirane ekipe prvenstva Guingampa, koji je slavio sa 2:1. Parižani su i poveli u susretu četvrtfinala, u 63. minuti strijelac je bio Neymar i to dvije minute nakon što je Marcus Thuram promašio penal za goste. No, horor za ekipi Thomasa Tuchela desio se u zadnjih deset minuta. Dosuđen je je novi jedanaesterac za Guingamp, a u 81. minuti realizator je bio Yeni G'Bakoto. A onda je u nadoknadi arbitar Benoit Bastien dosudio još jedan jedanaesterac za goste, treći po redu! Fauliran je Thuram, a isti igrač je uzeo loptu i pored toga što je ranije promašio već jednom sa bijele tačke. Ovog puta je pogodio, vratar Areola je pročitao njegovu namjeru, ali udarac je bio suviše snažan. Lopta je odsjela u mreži za senzacionalnih 1:2. Guingamp ide u polufinale, baš kao i Bordeaux, koji je slavio nad Le Havreom (1:0), dok je Monaco nakon izvođenja penala bio bolji od Rennesa.