SportHoffenheim pobijedio Bayern, Bičakčić pogodio pa se povrijedio

Hoffenheim pobijedio Bayern, Bičakčić pogodio pa se povrijedio

Fudbaleri Hoffenheima prekinuli su veliki niz Bayerna od 14 utakmica u Bundesligi koje su slavili. Na kraju je domaćin bio bolji rezultatom 4:1.

Hoffenheim je konačno ‘stao u kraj’ Bayernovom velikom nizu. Ermin Bičakčić je doveo domaće u vodstvo nakon kornera u 16. minuti, a onda je Mounes Dabbur udvostručio prednost osam minuta kasnije.

U 36. minuti nesvakidašnja scena. Djeluje da se teže povrijedio Ermin Bičakčić, a dok je on ležao na podu, Joshua Kimmich je postigao sjajan gol. Na kraju je morao bh. reprezentativac izaći što bi mogla biti još jedna glavobolja za Dušana Bajevića.

U nastavku je dominirao Andrej Kramarić. Hrvatski reprezentativac je prvo pogodio u 77. minuti, a onda i sa bijele tačke u prvoj minuti nadoknade za ubjedljiv i neočekivan trijumf Hoffenheima protiv aktuelnog evropskog prvaka.