SportHolandija u fantastičnom meču pobijedila Ukrajinu

Holandija u fantastičnom meču pobijedila Ukrajinu

Fudbalska reprezentacija Holandije pobijedila je Ukrajinu u fantastičnoj utakmici grupe “C” Evropskog prvenstva, rezultatom 3:2, u Areni Johan Cruijff u Amsterdamu.

Već od prvih minuta igre Holanđani su često prijetili protivničkom golu, te su tako za 20 minuta imali čak sedam udaraca.

Fudbaleri Ukrajine su uspješno branili sve pokušaje Holandije, a najbolju šansu za Holandiju u prvom dijelu utakmice imao je Denzel Dumfries, ali je lopta proletjela pored desne stative.

Drugi dio utakmice također je obilježila intenzivna igra, ali su postignuti i golovi. Tako je u 52. minutu Georginio Wijnaldum dao prvi gol za Holandiju. Nedugo zatim, u 59. minutu, Wout Weghorst je uvećao prednost za holandski tim.

Razliku je potom smanjio Andriy Yarmolenko u 75. minutu kada je postigao prvi gol za ukrajinsku reprezentaciju. Samo četiri minute kasnije Roman Yaremchuk donio je izjednačenje.

Denzel Dumfries imao je ponovnu šansu za gol za Holandiju. Za razliku od prvog poluvremena, ovu šansu je iskoristio da ponovo osigura prednost svom timu i to u 85. minutu meča. Ispostavilo se i pobjedu – 3:2.

Prethodno je Austrija pobijedila Sjevernu Makedoniju rezultatom 3:1, u utakmici grupe “C” u Nacionalnoj areni u Bukureštu, a reprezentacija Engleske je u meču prvog kola grupe “D” na “Wembleyu” u Londonu savladala Hrvatsku sa 1:0.