SportHrvatska izgubila u osmini finala od Španije

Hrvatska izgubila u osmini finala od Španije

Reprezentacija Španije u osmini finala UEFA EURO 2020 savladala je reprezentaciju Hrvatske i osigurala nastavak takmičenja.

Utakmica je odigrana na stadionu “Parken” u Kopenhagenu, a završena je rezultatom 3:5.

Za prvi pogodak na ovoj utakmici, ali autogol, odgovoran je Pedri Gonzalez, koji je pokušao vratiti loptu golmanu Unaiu Simonu, ali je golman nije uspio zaustaviti, čime je Hrvatska dospjela u vodstvo. U 38. minuti utakmice Pablo Sarabia postigao je pogodak za Španiju, a u 56. minuti Cesar Azpilicueta doveo je Španiju u vodstvo, odnosno na rezultat 1:2. Nakon njega pogodak za Španiju je postigao Ferran Torres, a Mislav Oršić je smanjio prednost Španije na 2:3. Do izjednačenja je u sudijskoj nadoknadi Hrvatsku doveo Mario Pašalić. Uslijedili su produžeci u kojima su igrači Španije Alvaro Morata i Mikel Oyarzabal postigli po pogodak za rezultat od 3:5 za Španiju.

Za sutra su zakazani susreti Engleske i Njemačke, te Švedske i Ukrajine, kojima će biti završena osmina finala takmičenja EURO 2020.