SportNogometHrvatska "šokirala" Španiju i osvojila prvo mjesto, Turska pobjedila Češku

Hrvatska “šokirala” Španiju i osvojila prvo mjesto, Turska pobjedila Češku

U terminu od 21 sat odigane su utakmice trećeg kola grupe D u kojima je Hrvatska savladala Španiju sa 2:1 i došla na prvu poziciju, dok je Turska savladala Češku i tako ostavila nadu za plasmanom dalje. Španija je rano došla u vodstvo protiv Hrvatske. Cesc Fabregas je prebacio Danijela Subašića, a sa gol linije loptu je u mrežu poslao Alvaro Morata. Dvije minute poslije dobru šansu imao je Duran Nolito.
Nikola Kalinić je imao prvu priliku za Hrvatsku u 12. minuti. Ivan Rakitić je bio blizu pogotka u 14. minuti, ali je njegov udarac zaustavila prečka. Subašić je u 23. minuti sjajno odbranio udarac Davida Silve.
U nastavku igralo se nešto mirnije, a u finišu prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti nakon centaršuta Ivana Perišića sa lijeve strane, sjajan pogodak petom postigao je Kalinić za 1:1.
Dugo u drugom poluvremenu nije bilo većih šansi, a u 67. minuti Sergio Ramos je šutirao pored gola. U 70. minuti Šime Vrsaljko je oborio Silvu, a diskutabilnu odluku donio je Bjorn Kuipers i pokazao na bijelu tačku. Prethodno je donio također diskutabilnu odluku, kada je Pjaca oboren u šesnaestercu Španije, a tada se nije oglasio. Ipak, ni dosuđeni penal nije realizovan, jer je Subašić odbranio Ramosu. Vrijedi istaći da je golman Hrvatske bio dosta izašao s gola.
Hrvatska je do velike pobjede došla u 87. minuti kada je pogodio Ivan Perišić. Drama se desila u finišu. Silva je mogao doći do gola, ali Hrvati su se spasili. Ovom pobjedom Hrvatska je došla na prvo mjesto, dok je Španija drugoplasirana. Turska je uputila dva šuta u okvir gola Češke i postigla dva gola, te ovom pobjedom ostala im je nada za plasmanom dalje. Burak Yilmaz je pogodio u 10. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Ozan Tufan u 65. minuti.