SportKošarkaHrvatska ubjedljivo poražena u Litvaniji

Hrvatska ubjedljivo poražena u Litvaniji

Košarkaška reprezentacija Hrvatske doživjela je težak poraz u Litvaniji (79:62) u utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Iako su se domaći već plasirali u Kinu odigrali su večeras pošten meč i razbili su Hrvatsku koja će se za plasman na SP boriti u završna dva meča u februaru.

Već nakon 10 minuta igre Hrvatska je imala 15 poena minusa (26:15), ali predaje nije bilo, pa su naši susjedi odličnom završnicom prvog poluvremena uspjeli da dođu na samo minus četiri, 43:39. Početkom treće dionice Hrvati su uspjeli da izjednače 43:43, ali su se zatim potpuno raspali. U ostatku ovog perioda postižu samo osam poena i Litvanija nakon 30 minuta igre ima velikih 18 razlike 67:49. Do kraja velikog povratka nije bilo. Litvanija je lagano završila posao i došla je do devete pobjede. Renaldas Seibutis je predvodio domaću selekciju sa 15 poena, dok je kod Hrvatske Miro Bilan ubacio 12.