SportTenisHrvatska vodi 2:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa

Hrvatska vodi 2:0 protiv Francuske u finalu Davis Cupa

Reprezentacija Hrvatske nakon prvog dana finala Davis Cupa vodi sa 2:0 protiv Francuske i jako je blizu osvajanja trofeja. Finale se inače igra u Francuskoj, u Lilleu, ali su domaći teniseri danas bili nemoćni protiv hrvatskih. Prvo je Borna Ćorić za dva sata i 16 minuta savladao Jeremyja Chardyja rezultatom 3:0 (po setovima 6:2, 7:5 i 6:4), da bi potom i Marin Čilić upisao pobjedu. Čilić je bio bolji od Jo-Wilfrieda Tsonge, također sa 3:0, po setovima 6:3, 7:5 i 6:4.

Marinu Čiliću je za 1:0 u setovima bio dovoljan brejk u šestom gemu prvog seta, da bi u drugom uspio odzeti protivniku servis tek u 11. gemu i povesti 6:5. U narednom gemu je potvrdio brejk i poveo sa 2:0, da bi u trećem setu potvrdio trijumf. Sutrašnji dan donosi duel parova u kojem će Ivan Dodig i Mate Pavić odmjeriti snage sa Nicolasom Mahutom i Pierre-Huguesom Herbertom.