SportNogometHuesca pobjedila Valladolid sa čak 4:0

Huesca pobjedila Valladolid sa čak 4:0

U okviru 22. kola španske LaLige Valladolid je doživio šokantan poraz od posljednjeplasirane Huesce rezultatom 4:0. Prvi pogodak na utakmici je pao u 19. minuti, kada je Huesca povela preko Enrica, a sa rezultatom 1:0 se i otišlo na pauzu. Drugo poluvrijeme je započelo sa ‘blitzkriegom’ u režiji domaćina, kada su prvo udvostručili prednost preko Pudila u 50. minuti, da bi svega 3 minute poslije Gomez postigao pogodak za 3:0. Tu nije bio kraj nevljama Valladolila, koji je danas izgledao potpuno nemoćno. Posljednji pogodak se desio u 77. minuti, kada je Avila stavio tačku na utakmicu. Huesca je sa ova 3 boda i dalje ostala fenjeraš na tabeli LaLige. Imaju 15 bodova iz 22 odigrana kola, odnosno 3 boda manje od pretposljednjeg Villarreala.