SportIbrahimović s dva gola odveo sjajni Milan do sigurnog trijumfa na startu...

Ibrahimović s dva gola odveo sjajni Milan do sigurnog trijumfa na startu Serije A

AC Milan je u novu sezonu Serije A krenuo rutinskom pobjedom nad Bolognom na svom San Siru (2:0).

Milan je briljirao u onom postkorona periodu i u završnici sezone koja se igrala bez publike, a u istom ritmu je krenuo i u sezonu 2020/21.

Nakon lagane pobjede nad Shamrockom u kvalifikacijama za Evropsku ligu, Milan je večeras bez problema slavio protiv Bologne, a trener Stefano Pioli odlučio je tek u nastavku ubaciti zvučna pojačanja Brahima Diaza i Sandra Tonalija. Odigrali su obojica jako dobro nakon ulaska u igru, naročito Španac Diaz.

Od početka se nekako moglo nasluiti u kojem pravcu će otići ovaj meč. Milan je redao šanse, pa poveo u 35. minuti nakon što je Theo Hernandez ubacio, a Zlatan Ibrahimović glavom sjajno pogodio za prvijenac u novoj sezoni i u skoro 39. godini.

U petoj minuti nastavka sve je bilo riješeno. Ibrahimović je s bijele tačke zakucao loptu za konačnih 2:0, a pravo je čudo kako Milan nije uspio postići barem još neki gol.

Kod gostiju je u 88. minuti Dijks isključen, a u 86. minuti na teren je ušao i Rade Krunić, koji je zamijenio Bennacera.