SportOstali sportoviIlidžanci otkinuli set lideru

Ilidžanci otkinuli set lideru

U susretu 4. kola Super lige Federacije BiH odbojkaši Ilidže su sa 3:1 u setovima poraženi na domaćem terenu od tuzlanske Slobode. Od susreta između lidera i pretposljednjeg tima u prvenstvu nije se očekivala neizvjesna utakmica, no bila je upravo takva, makar u prva tri seta.

Prvoplasirana ekipa prvenstva očito nije očekivala žestok otpor Ilidžanaca, koji su pojačani s četiri igrača koji su svojevremeno također novi dres kluba za Ilidže pokazali da zaslužuju bolju poziciju od one koje trenutno zauzimaju.

Tuzlaci su u prvom setu slavili sa 25:23, iako je ovaj period igre vrlo lako mogao pripasti i domaćoj ekipi. I u drugom setu vodila se žestoka borba, no izabranici Harisa Zolote, nekadašnjeg kapitena odbojkaške, s nekoliko grešaka “pogurali” su goste do vodstva od 2:0.

Ipak, da će u narednim mečevima biti nezgodan protivnik svakome ilidžanski odbojkaši dokazali su u trećem setu koji su sa 25:22 riješili u svoju korist i smanjili na 2:1.

U četvrtom setu manjak koncentracije i nervoza prouzrokovana s nekoliko nelogičnih sudijskih odluka negativno je utjecala na odbojkaše Ilidže, a rival iz Tuzle je do četvrte ovosezonske pobjede stigao sa 25:14 u četvrtom setu.