Lokalne TemeRK Bosna Centrotrans rutinski i ubjedljivo do pobjede protiv RK Zrinjski rezultatom...

RK Bosna Centrotrans rutinski i ubjedljivo do pobjede protiv RK Zrinjski rezultatom 31:25

Analiza cijele utakmice: Kako smo već kazali, Visočani su u ovu utakmicu ušli obazrivo, sa dosta nervoze i grešaka u svojoj igri, zbog čega nisu mogli da naprave iskorak u prvih desetak minuta utakmice, ali to nisu mogli iskoristiti ni, večeras jako loši, gosti koji su u Visoko doputovali sa svega deset igrača.

Nakon prvih 15 minuta i početnog “opipavanja pulsa” protivnika igrači Bosne Centrotrans uspijevaju da kako-tako nametnu svoju igru na terenu, koju grade sve do kraja prvog poluvremena, prelazeći u prednost. U posljednjih 5 minuta prvog dijela gledamo zaista solidnu igru Visočana, koji na odmor odlaze sa zasluženom prednošću, pri rezultatu 15:11.

U drugom dijelu utakmice igrači visočke Bosne Centrotrans nastavljaju nametati svoju igru i grade prednost, što je već bio vrijedan pokazatelj moguće pobjede. Tokom drugog dijela umor je sve više savladavao igrače Zrinjskog, zbog malog broja izmjena, što su domaći iskoristili za maksimalno povećanje prednosti, ali i za dobru igru u odbrani, te su u jednom dijelu utakmice gosti čak pet minuta tragali za pogotkom.

Na ulasku u posljednjih 10 minuta utakmice bilo je evidentno da će Visočani večeras ostvariti pobjedu, jer je već tada rezultat glasio 25:17, te trener Antović u tim trenucima uvodi nešto mlađe igrače, koji ovu utakmicu rutinski privode kraju.

Krajnji rezultat utakmice glasio je 31:25, te visočki ljubitelji rukometa mogu večeras mirne duše napustiti tribine KSC “Mladost”, nakon prekida serije od 3 uzastopna poraza Bosne Centrotrans.

Možemo kazati da su igrači Bosne Centrotrans stigli do jedne rutinske i ubjedljive pobjede, ukoliko bismo gledali samo na rezultat kao statistički parametar, ali ipak vjerujemo da stručni štab visočke ekipe ne može biti zadovoljan igrom protiv ovako oslabljenog protivnika. Izuzetno slaba i mlada ekipa Zrinjskog sa svega 10 igrača morala je biti znatno lakši zalogaj, ali u konačnici važna je pobjeda i Visočani već mnogo lakše mogu razmišljati o završetku prvog dijela prvenstva.

Pojedinačno gledano večeras su u redovima Bosne Centrotrans dobru igru pružili prvenstveno golman Hadžić, sa 12 odbrana, a zatim i Skopljak, sa 7 golova, Imamagić sa 6 golova i Balta koji je upisao 5 golova.

Nakon ove utakmice Visočanima preostaju svega dvije utakmice do kraja prvog dijela Premijer lige BiH za rukometaše ove sezone, ali utakmice u kojima će se Visočani suočiti sa dva od tri najbolja tima u dosadašnjem toku takmičenja. Tako će, već narednog vikenda, gostovati u Maglaju kod istoimene, ove sezone izuzetno kvalitetne ekipe, koja je do sad ostvarila 28 bodova, vrijednih 3. pozicije na tabeli. A kako bi nadoknadili jednu utakmicu manjka Visočani će 22. decembra odigrati i utakmicu sa drugoplasiranom ekipom Vogošće, na domaćem terenu, što će biti i završetak jesenjeg dijela sezone za Bosnu Centrotrans.

Bilo bi to sve za prenos večerašnje utakmice koji završavamo. Zahvaljujemo vam se na pažnji i povjerenju koje nam ukazujete, te svakako ne propustite da na vašem najdražem portalu Visoko.co.ba u narednim danima pročitate analize i komentare ovog kola i večerašnje utakmice visočke ekipe, kao i mnoge druge zanimljive sadržaje iz Visokog i okoline.

Sa vama su večeras bili vaši komentatori Dario Božić i Enes Hodžić, a do narednog prenosa upućujemo vam srdačan sportski pozdrav.

KRAJ UTAKMICE: Ovog trenutka završena je utakmica 14. kola rukometne Premijer lige BiH u okviru koje su se sastale ekipe RK Bosna Centrotrans i HMRK Zrinjski na parketu KSC “Mladost” u Visokom. Visočani su, nakon nešto lošijeg starta na ovoj utakmici, uspjeli da dođu do trijumfa pri rezultatu 31:25, pobijedivši tako večeras znatno lošije goste iz Mostara, koji su u Visoko doputovali sa svega 10 igrača na raspolaganju.

U nastavku slijedi detaljna analiza utakmice i pojedinačna statistika, te najava narednog susreta, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba.

59’ – Posljednji minut utakmice je pred nama i Visočani već mogu da slave svoju pobjedu, te samo čekamo konačni rezultat utakmice, kako bismo priveli ovaj susret kraju.

Ipak, u posljednjoj minuti trener Antović, iz samo njemu poznatih razloga, traži time-out zbog čega ćemo još malo sačekati do kraja.

57’ – I Semić se uspijeva upisati u strijelce pogotkom za 30:23. Na teren ulazi nešto mlađa ekipa visočke Bosne Centrotrans, koja će privesti kraju ovu utakmicu u kojoj Visočani slave prvu pobjedu nakon tri poraza.

Na terenu je i mladi Sead Sirčo, heroj pobjede Visočana protiv ekipe Konju u šesnaestini Kupa BiH za rukometaše.

55’ – Svega pet minuta je ostalo do kraja ove utakmice i izgleda da će Visočani, što je bila rijetkost ove sezone, mirno privesti kraju ovu utakmicu u svoju korist. U ovim trenucima Omanović je postigao svoj prvi pogodak za održanje solidne prednosti od 7 golova, pri rezultatu 28:21.

53’ – Po završetku time-outa nastavlja se mala golijada Visočana na večerašnjoj utakmici, ali i gosti uspijevaju da postignu pogodak, te rezultat u ovim trenucima glasi 26:19.

51’ – Gotovo 8 minuta igrači Bosne Centrotrans uspjeli su držati goste dalje od svog gola, ali na ulasku u posljednjih 10 minuta igrači Zrinjskog postižu pogodak za rezultat 25:17. Već u narednom napadu uspijevaju smanjiti prednost pri rezultatu 25:18.

Istog trenutka trener Antović traži time-out kako bi pripremio ekipu za završnicu, ali i kako bi prekinuo kratki pad u igri svoje ekipe koji je doveo do smanjenja prednosti.

49’ – Nakon time-outa nastavlja se niz domaće ekipe i Spahić postiže svoj prvi pogodak na ovoj utakmici za rezultat 25:17 i novo najveće vodstvo Visočana od 8 golova razlike.

48’ – U ovom trenutku sa klupe Zrinjskog tražili su time-out, kako bi pokušali da malo stabilizuju ekipu i prekinu seriju domaće ekipe od 4:0 u posljednjih 5 minuta. Podatak da gosti u posljednjih 10 minuta nisu uspjeli da postignu nijedan pogodak pokazatelj je moguće nešto mirnije završnice na večerašnjoj utakmici, što bi odgovaralo visočkoj ekipi da nakon mnogih turbulencija u protekla 3 kola malo smiri igru.

Najbolji pojedinci do sada kod domaćih su svakako golman Hadžić, sa 11 odbrana, Skopljak sa 6 golova od čega 4 postignuta izvođenjem sedmeraca, Balta sa 5 golova i Imamagić sa 4 gola.

Trenutni rezultat glasi 24:16

46’ – Ušli smo u posljednjih 15 minuta utakmice i evidentan je sve veći pad u igri gostiju, koji na raspolaganju imaju veoma mali broj igrača koji bi zamijenili prvu postavu na terenu. Za to vrijeme Visočani ovaj nedostatak u ekipi Zrinjskog kvalitetno koriste za povećanje svoje prednosti, te trenutni rezultat glasi 23:16.

44’ – Nakon brze igre u prvih deset minuta drugog poluvremena nastupa nešto mirniji period igre, u kojem se igra prema sistemu gol za gol. Gosti pokušavaju da pronađu rješenja za čvrstu odbranu visočke Bosne, što im teško polazi za rukom, dok s druge strane Visočani mogu nakratko predahnuti, kako bi u posljednjih 10 minuta ušli spremni za pobjedu.

Trenutni rezultat glasi 22:16, a najbolji pojedinac večeras u redovima Bosne Centrotrans, barem prema učinku, je Balta, koji je do sada postigao 5 pogodaka.

40’ – Već u narednom napadu Skopljak ispravlja svoju grešku i postiže gol iz novog sedmerca koji su “skrivili” igrači Zrinjskog. Također, svoj prvi pogodak postigao je i Limo, za trenutni rezultat od 20:15.

39’ – U ovim trenucima dolazi do blagog pada u igri visočke ekipe, te gosti koriste priliku kako bi dodatno smanjili zaostatak. Ovog puta Skopljak nije uspio da realizira sedmerac, a Bečak biva isključen, te će u naredne dvije minute Visočani imati igrača manje na terenu.

Trenutni rezultat glasi 18:14.

37’ – Dobra igra domaćih sa kraja prvog dijela utakmice nastavila se i u prvim minutama drugog poluvremena, te prednost neumoljivo raste, dok za to vrijeme igrači i stručni štab ne mogu da pronađu neko adekvatno rješenje za napade, ali i odbranu visočke Bosne.

Ipak u posljednje dvije minute uspjeli su gosti da pogode dva puta, ali samo za rezultat 18:13.

34’ – Prednost domaćih nastavlja da raste i sada se već uveliko publika u KSC “Mladost” probudila, osjetivši da je pravo vrijeme da podrže svoje momke do pobjede. Nakon još jedne dobre odbrane Visočani realiziraju vrlo dobro izgrađen napad, što ih dovodi do najveće prednosti od 6 golova razlike, pri rezultatu 17:11.

31’ – Drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Zrinjski upravo je počelo na parketu KSC “Mladost” Visoko. Na samom startu drugog dijela gosti iz Mostara imali su priliku da smanje prednost domaće ekipe, ali u tome ih sprečava Hadžić koji sjajno brani, nakon čega Imamagić trči u kontranapad i postiže pogodak za povećanje prednosti.

Trenutni rezultat glasi 16:11, a Visočani ukoliko nastave dobru igru sa kraja prvog poluvremena uskoro bi mogli riješiti utakmicu u svoju korist protiv večeras bezidejnih igrača Zrinjskog.

Analiza prvog poluvremena: Iako Visočani vode nakon prvih 30 minuta utakmice, rezultatom 15:11, nismo se nagledali toliko dobrog rukometa u prvom dijelu večerašnje utakmice. Na početku smo već kazali kako su gosti iz Mostara doputovali sa samo 10 igrača, što je već pokazatelj njihove neozbiljnosti i davanja prednosti visočkoj ekipi u ovoj utakmici.

Na početku prvog poluvremena gledali smo dosta ujednačenu igru obje ekipe, koje su se nadmetale u tom ritmu sve do 15. minute, kada Visočani prelaze u blagu ofanzivu i uspijevaju do kraja poluvremena da stvore solidnu prednost od četiri gola razlike, ali ipak uz nešto slabiju igru. Činjenica da su gosti večeras nastupili sa jako mladim sastavom i veoma lošom igrom svakako ide u korist igračima Bosne Centrotrans, ali će trener Antović do kraja utakmice morati da pronađe bolja rješenja, kako bi mirno priveli kraju ovaj duel.

Pojedinačno gledano u redovima Bosne Centrotrans do sada su dosta dobro svoje role odigrali golman Hadžić, sa ukupno sedam odbrana u prvom poluvremenu, te Balta koji je za svoju ekipu postigao 4 gola.

Uskoro slijedi nastavak prenosa i drugo poluvrijeme utakmice RK Bosna Centrotrans – RK Zrinjski, stoga ostanite uz vaš portal Visoko.co.ba, sve do kraja utakmice i, nadamo se, pobjede visočke ekipe.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA – Kratka klupa gostujuće ekipe već pokazuje da igrači Bosne Centrotrans imaju veliku prednost na ovoj utakmici, pored toga što igraju pred svojom publikom. Minut do kraja prvog poluvremena Visočani postižu pogodak za prednost od četiri gola razlike i ovim napadom završava se prvih trideset minuta zanimljive utakmice na parketu KSC “Mladost” Visoko.

Zvaničan rezultat prvog poluvremena je 15:11, u korist RK Bosna Centrotrans, čiji igrači su se razigrali u posljednjih deset minuta prvog poluvremena.

Uskoro slijedi kraća analiza prvog dijela utakmice, a zatim se vraćamo prenosu uživo i nastavku utakmice.

27’ – Time-out je završen i igra je nastavljena, a Visočani ponovo povećavaju svoju prednost i postižu pogodak za 14:11. Posljednje tri minute prvog dijela utakmice su pred nama i izgleda da će visočka Bosna na odmor otići sa prednošću.

26’ – U prethodne četiri minute igrači gostujuće ekipe uspjeli su da naprave kratki preokret i da se približe Visočanima na samo jedan gol razlike, pri rezultatu 12:11, što je visočkog rukometnog stručnjaka Zdenka Antovića primoralo da pozove time-out kako bi primirio svoje igrače za mirnu završnicu prvog poluvremena.

Odmah nakon poluvremena Visočani postižu pogodak za rezultat 13:11 i povećanje prednosti, ali i trener Zrinjskog poziva time-out, koji je u toku, kako bi spremio ekipu za posljednje napade u prvom poluvremenu.

22’ – Visočani još jednom koriste neopreznost odbrane Zrinjskog i povećavaju svoje vodstvo na tri gola razlike, kod rezultata 11:8. S druge strane Bosna sve bolje i kvalitetnije igra u odbrani, što bi moglo odigrati ključnu ulogu do kraja poluvremena.

18’ – Uprkos nervozi i velikom broju grešaka koje čine Visočani uspijevaju da naprave blagi korak naprijed i prednost povećaju na dva gola razlike. Trenutni rezultat glasi 9:7, ali se osjeti velika doza nervoze u redovima visočke ekipe, koju će morati prevazići ukoliko žele pobjedu na ovoj utakmici.

16’ – Nakon polovine prvog dijela i dalje nema značajnijih promjena u igri ekipa koje se večeras bore za pobjedu na parketu KSC “Mladost” u Visokom. Igrači visočke Bosne uspijevaju da dobrom odbranom održe svoju prednost od jednog gola razlike, pri rezultatu 7:6, ali za pobjedu će biti potrebno mnogo više truda u nastavku utakmice, te se nadamo da nas u nastavku i očekuje takav rukomet.

14’ – Visočani u posljednje dvije minute uspijevaju napraviti nekoliko dobrih poteza u odbrani i u narednom napadu prelaze u prednost postigavši gol za rezultat 6:5.

12’ – I dalje nema prevelikih promjena u omjeru snaga na terenu, te i domaći i gosti igraju dosta solidan rukomet na početku, ali ujednačenim ritmom. Trenutni rezultat glasi 5:5.

10’ – Deset minuta utakmice je iza nas, ali i dalje nema nekog značajnijeg napretka u igri ni jedne, ni druge ekipe. Rezultat 4:4 sam za sebe je pokazatelj ujednačene borbe na terenu.

8’ – Još uvijek traje početno “opipavanje” pulsa protivnika, te obje ekipe igraju poprilično rezervisano na početku susreta, tražeći put kroz odbranu protivnika do gola. Zrinjski je do sada uspješno realizirao nekoliko solidnih napada, što ih dovodi do prednost od jednog gola razlike, pri rezultatu 2:3.

Ipak, podatak da su gosti došli u Visoko sa samo 10 igrača govori o velikoj šansi za Visočane, koji neozbiljnost protivnika mogu okrenuti u svoju korist i prekinuti niz poraza u prethodne tri utakmice.

3’ – Susret između ekipa Bosna Centrotrans i Zrinjski je startao i u toku je treća minuta utakmice, u kojima su obje ekipe uspjele da realiziraju po jedan napad, što nas vodi do rezultata 1:1.

Oko 150 navijača visočke Bosne, koji su došli da podrže svoj tim do pobjede, nalazi se na tribinama KSC “Mladost”, te se nadamo da ćemo u nastavku gledati fer i korektan rukomet koji će, u najboljem slučaju, dovesti do pobjede Visočana.

_______________________________________________________________________

Za nekoliko minuta na parketu Kulturno-sportskog centra “Mladost” u Visokom će biti označen početak utakmice 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše, između ekipa RK Bosna Centrotrans i RK Zrinjski.

Kako smo već ranije danas najavili ovo je izuzetno bitna utakmica za rukometaše visočke Bosne Centrotrans, koji su u posljednja tri premijerligaška susreta upisali tri poraza, što ih je dovelo u veoma nezgodnu poziciju na samom kraju jesenjeg dijela prvenstva. Iako dočekuju izrazito neugodnu ekipu Zrinjskog, koja ima gotovo identičan učinak u dosadašnjem toku prvenstva kao i visočka Bosna, izuzmemo li jedan poraz više na kontu Zrinjskog i jednu utakmicu manje koju Bosna treba odigrati naknadno, Visočani će večeras pred domaćom publikom morati pobijediti kako bi se psihološki rasteretila ekipa i kreirala vrijedna pozicija na tabeli do kraja jesenjeg dijela prvenstva.

U nastavku nas očekuje zanimljivih 60 minuta na parketu KSC “Mladost” Visoko, stoga ne propustite da samo na vašem portalu Visoko.co.ba pratite tekstualni prenos uživo svih događanja na terenu.

Rukometaši Bosne Centrotrans večeras će u KSC “Mladost” dočekati ekipu Zrinjskog iz Mostara u okviru 14. kola Premijer lige BiH za rukometaše. Visočki rukometaši uvezali su tri poraza uz vrlo lošu igru i zalaganje. Dojam je popravljen u Doboju, ali i tu je upisan poraz, pa se Bosna Centrotrans nalazi u dosta teškoj situaciji.

U goste dolazi vrlo nezgodni Zrinjski, ali čija forma je u usponu i ekipa koja je u Kupu deklasirala Slogu sa 39:29 prije tri dana, tako da popularni plemići u Visoko ne dolaze sa bijelom zastavom, pa ukoliko domaći rukometaši ponove partija iz prethodnih mečeva, onda bismo ostali bez nova tri boda, a to bi dodatno zakoplikovalo situaciju za opstanak.

Pitanje je da li su rukometaši Bosne shvatili kako su igrali u posljednjim mečevima i da li će se moći izdići iznad situacije u koju su se sami doveli, te da li će uspjeti vratiti povjerenje razočaranih navijača?

Meč između Bosne Centrotrans igra se večeras od 18 sati u KSC “Mladost”, a tekstuani prenos kako ste i navikli pratite na vašem omiljenom portalu visoko.ba.