SportNogometInter bolji od Milana u gradskom derbiju

Inter bolji od Milana u gradskom derbiju

Fantastičan derbi ‘della Madonnina’ odigran je na San Siru, a Inter je kao formalni gost slavio protiv Milana rezultatom 3:2. Nekoliko posljednjih utakmica između velikih milanskih rivala donijelo je tvrd i ne baš atraktivan fudbal, no to se sve promijenilo večeras. Gledaoci su mogli uživati u sjajnom fudbalu i drami, koja je na kraju pripala gostima. Igrao se već treći minut kada je Lautaro Martinez glavom spustio loptu gotovo na liniju, što je iskoristio Matias Vecino i pogodio. Inter je nastavio sa boljom igrom u prvom dijelu, te je propustio još dvije odlične prilike, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:1.

Stefan De Vrij pogađa za 0:2 u 51. minuti, što je ‘probudilo’ Rossonere i Tiemoue Bakayoko je smanjio rezultat lijepim golom glavom šest minuta kasnije. Inter je dobio penal u 67. minuti nakon neopreznog poteza Samua Castilleja, a Martinez je bio siguran izvođač i djelovalo je da će Neroazzurri do laganog trijumfa. Ipak, Matteo Musacchio je tri minute kasnije ponovo vratio neizvjesnost i nada je živjela do samog kraja. No, Rossoneri nisu uspjeli poravnati i Interu je pripao vrlo važan derbi u borbi za Ligu prvaka.