SportInter golovima Brozovića i Lukakua savladao očajni Milan

Inter golovima Brozovića i Lukakua savladao očajni Milan

U velikom milanskom Derbyju della Madonnina i susretu 3. kola Serije A, Inter je kao gost savladao Milan sa 0:2.
Prvo poluvrijeme proteklo je u terenskoj nadmoći intera koji je imao dvije sjajne prilike preko Lukakua kada je Donnarumma zaustavio udarac Belgijanca, te D'Ambrosia koji je pogodio stativu.

Milan se probudio tek u finišu poluvremena, ali šanse Susa i Piateka nisu zavšile u mreži.

Vodeći gol viđen je u 49. minuti. Marcelo Brozović je šutirao iskosa, lopta je na putu do gola zakačila nekoga od igrača Milana i završila je u mreži za 1:0. Rossoneri do kraja nisu ozbijnije ugrozili Handanovića, a Inter je pobjedu ovjerio preko Romelua Lukakua 78. minuti koji je efektno pogodio glavom za konačnih 0:2

Inter je potpuno zasluženo slavio, čime je zadržao maksimalan učinak.