SportInter slavio protiv Leccea u prvom kolu

Inter slavio protiv Leccea u prvom kolu

Inter je ostvario ubjedljivu pobjedu na startu nove sezone, a u prvom kolu savadali su Lecce na Giuseppe Meazzi sa 4:0.

Na početku utakmice nije bilo velikih prilika, a u 21. minuti Marcelo Brozović je postigao pogodak za vodstvo Intera. Samo tri minute Stefano Sensi je udvostručio prednost Nerazzurra. Do kraja prvog dijela nije bilo značajnijih dešavanja.

Nakon 15 minuta igre u drugom dijelu Romelu Lukaku se našao na pravom mjestu i postigao pogodak na debiju za milanski klub. Lecce je ostao sa igračem manje u 77. minuti kada je direktan crveni karton dobio Diego Farias, koji je ušao s klupe.

Matteo Politano je zatresao mrežu Leccea u 81. minuti, ali gol je poništen zbog ofsajda. Antonio Candreva je projektilom u 84. minuti zaključio debakl gostiju.