SportInter trijumfom protiv SPAL-a preuzeo vrh tabele, pobjede Lazija i Milana

Inter trijumfom protiv SPAL-a preuzeo vrh tabele, pobjede Lazija i Milana

Fudbaleri Intera pobijedili su SPAL rezultatom 2:1 u 14. kolu Serije A i preuzeli su vrh tabele.
Inter je u prvom poluvremenu stigao do velike prednosti pogocima Lautara Martineza u 16. i 41. minuti, ali su se gosti vratili u meč lijepim golom Mattije Valotija u 50. minuti.

Iako je tim iz Ferare do kraja dobro igrao, imao je i nekoliko solidnih situacija, rezultat se nije mijenjao pa su sada Nerazzurri prvi sa bodom više od Juventusa.

Lazio je na svom terenu sa ubjedljivih 3:0 nadigrao Udinese. Junak je bio dvostruki strijelac Ciro Immobile u 9. i 36. minuti, a u listu strijelaca upisao se i Luis Alberto.

Senad Lulić je bio u startnoj postavi, a teren je napustio u 64. minuti.

U posljednjem meču igranom u ovome terminu, Milan je kao gost pobijedio Parmu sa 0:1. Odlučio je gol Thea Hernandeza u 88. minuti za prvo slavlje Rossonera nakon tri meča.

Rade Krunić je u igru ušao u 71. minuti kada je zamijenio Francka Kessiea.