SportNogometIsland na korak do senzacije protiv Francuske

Island na korak do senzacije protiv Francuske

Francuska i Island remizirali su (2:2) u prijateljskom meču odigranom u Guingampu. Odigrao je Island odličan meč, imali su dva gola prednosti, ali su u finišu sve uprskali i ispustili su pobjedu. Poveo je Island u 30. minuti. Pogodio je Bjarnason za 0:1, a ovim rezultatom se otišlo na odmor. Golman Francuske Hugo Lloris je sa nekoliko vrhunskih odbrana spriječio goste da povećaju prednost, ali ništa nije mogao napraviti kada je Arnason u 58. minuti pogodio za 0:2. Prednost su gosti imali sve do 86. minute, ali su zatim u tri minute ispustili pobjedu. Prvo je vlastitu mrežu pogodio Eyjolfsson, da bi u 89. minuti Francuska sa penala preko Mbappea došla do remija za konačnih 2:2.