SportRukometIzviđač blizu iznenađenja protiv Zagreba

Izviđač blizu iznenađenja protiv Zagreba

Rukometaši Izviđača bili su jako blizu su senzacije, ali nisu na kraju uspjeli da savladaju Zagreb, koji je slavio rezultatom 22:21. Meč Izviđač – Zagreb prvbitno je planiran od 20 sati, ali je zbog vremenskih neprilika odlučeno da se pomjeri za 20:30. Gosti iz Zagreba imali su naporan i dug put, a to je očigledno na kraju bio jedan od faktora koji su pomogli Ljubušacima.

Nikada prije Izviđač nije slavio protiv Zagreba u SEHA ligi, a ako je nekada bio blizu da to napravi, onda je to bilo večeras. Od početka se vidjelo da Izviđač ima čemu da se nada. Do poluvremena su domaći stigli do plus dva, pa se na odmor otišlo kod rezultata 12:10. S 2:0 serijom Zagreb se vraća na startu drugog dijela, no briljantni Kvesić je odbranama izluđivao goste.

U 45. minuti Zagreb je uspio da izjednači (17:17), iako je malo prije toga Izviđač imao kontru za plus 4, ali su dva igrača domaćeg tima previše htjela u toj akciji, pa se sve zakomplikovalo. Odlično se domaći tim nosio s prvakom Hrvatske, no onda je uslijedio mali pad, Zagreb to iskusno koristi i odlazi na tri razlike. Zagreb je zadržao prednost do kraja i slavio, no prava drama je viđena u posljednjih 30-ak sekundi kada su se domaći primakli na samo gol zaostatka. David Mandić je s pet golova predvodio goste, dok je četiri postigao Josip Pavletić. U Izviđaču je Domagoj Alilović postigao šest pogodaka, a pet Vedran Delić.