SportJokić upisao 54. triple-double karijere i predvodio Denver do osme uzastopne pobjede

Sjajni Nikola Jokić predvodio je Denver do osme uzastopne pobjede u NBA ligi, koju su Nuggetsi ostvarili nakon drame protiv San Antonio Spursa.

Pobjednik je, dakle, odlučen u tijesnoj završnici meča. Nakon što je Denverov Michael Porter pogodio slobodno bacanje za 121:119, gostima iz Teksasa ostalo je deset sekundi da probaju izjednačiti. I u zadnjem napadu su propustili čak tri prilike da to učine, uključujući neuspješni “tip-in” DeMara DeRozana, tako da se rezultat ipak nije promijenio do posljednjeg zvuka sirene.

Jokić je bio prvo ime susreta, ostvario je 54. triple-double učinak karijere te upisao 26 poena, 14 asistencija i 13 skokova. Kod Spursa su najefikasniji bili Derrick White (25 poena) i DeRozan (24).

Zach LaVine je postao prvi igrač Chicago Bullsa poslije Michaela Jordana koji je u prvom poluvremenu ubacio čak 39 poena. Meč je okončao sa 50 poena, što je njegov lični rekord, ali Bullsi su – izgubili.

Hawksi su većim dijelom meča u Atlanti bili u zaostatku, da bi u posljednjoj četvrtini došli do preokreta i trijumfa nad Chicagom od 120:108. Pobjednički sastav predvodio je Trae Young (42 poena).