SportKošarkaJoš jedna odlična partija Nurkića, Portland opet pobjedio

Još jedna odlična partija Nurkića, Portland opet pobjedio

Portland Trail Blazersi su stigli do pobjede u gostima kod Los Angeles Clippersa 125:104. Clippersi su bolje otvorili meč i nakon prve četvrtine vodili sa 30:23. U drugoj četvrtini su košarkaši domaće ekipe održavali prednost, ali su gosti uspjeli smanjiti tu prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa 52:50 za Los Angeles Clipperse. U trećoj četvrtini Portland je okrenuo rezultat u svoju prednost te imao i 7 poena razlike, ali se u posljednju četvrtinu ipak otišlo sa 85:84 za Blazerse. Posljednju četvrtinu je Portland odigrao sjajno te je na kraju ostvario visoku pobjedu 125:104. C. J. McCollum je sa 35 poena vodio Portland do pobjede, a po 20 poena su postigli Damian Lillard i bh. centar Jusuf Nurkić koji je još imao i 2 asistencije i 12 skokova. Kod Clippersa je Montrezl Harrell sa 22 poena bio najefikasniji, a slijedio ga je Lou Williams sa 18 poena.