SportKošarkaJoš jedna sjajna partija Nurkića u pobjedi Portlanda

Još jedna sjajna partija Nurkića u pobjedi Portlanda

Portland Trail Blazersi su u svom Moda Centru ugostili ekipu Oklahoma City Thundera, a domaći su na kraju, nošeni sjajnim Lillardom i Nurkićem slavili pobjedu rezultatom 103:99. Od samog početka susreta se mogla gledati izuzetno zanimljiva utakmica, a košarkaši Portlanda su prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 28:20. U drugom periodu ipak nešto bolja igra Oklahome koja nekoliko minuta prije odlaska na odmor uspijeva stići i do izjednačenja. Ipak, Blazersi predvođeni Nurkićem i Lillardom uspijevaju na poluvrijeme otići s prednošću od četiri poena. U prvom poluvremenu je sjajno funkcionisao “pick and roll” Nurkića i Lillarda, a bh. centar je na odmor otišao sa 15 poena na svom kontu. Sjajna košarkaška predstava se gledala i u nastavku, a u drugoj polovini trećeg dijela Lillard vodi Portland do najubjedljivije prednosti na utakmici, od čak 17 poena razlike. Četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine Oklahoma je ostala i bez Carmela Anthonyja koji je isključen nakon faula nad Jusufom Nurkićem, iako mnogi smatraju da je odluka sudija da dosude “flagrant 2” prekršaj u ovoj situaciji bila prestroga. Košarkaši Oklahome su se u posljednjem periodu pokušali vratiti u susret, a iako su u samom finišu uspjeli doći na samo minus dva, Portland je, ipak, riješio utakmicu u svoju korist. Najefikasniji u ekipi Trail Blazersa je bio fantastični Damian Lillard koji je upisao 36 poena, pet skokova i 13 asistencija. Sjajnu partiju je pružio i Jusuf Nurkić koji je susret završio sa 25 postignutih poena, osam skokova, tri asistencije, tri ukradene lopte i dvije blokade. Bh. košarkaš je do 25 poena stigao uz 73.3% uspješnosti šuta iz igre. I CJ McCollum je odigrao dobar meč, te je postigao 22 poena.