SportNogometJuniori BiH slavili protiv Moldavije, Hasić postigao hat-trick

Juniori BiH slavili protiv Moldavije, Hasić postigao hat-trick

Izabranici Sakiba Malkočevića do prednosti dolaze već u 6. minuti preko Hasića. Isti igrač osam minuta poslije još jednom pogađa protivničku mrežu, ovaj put iz jedanaesterca.

I u drugih 40 minuta naši reprezentativci su imali više od igre. Baždak je u 47. minuti poslao loptu iza leđa golmana Smalenee za 3:0.

Odličnu partiju Ajdin Hasić je krunisao u 78’ svojim trećim golom za konačnih 4:0.

Drugi meč grupe između Slovačke i Makedonije završen je bez pobjednika 0:0.

BiH i Slovačka imaju po 4 boda nakon dva kola, dok je Makedonija osvojila 2 boda. Posljednja Moldavija je bez bodova.

Bosna i Hercegovina-Moldavija 4:0 (2:0)

Stadion: Boris Trajkovski, Skoplje (Makedonija). Sudija: Jari Jarvinen (Finska). Sudije asistenti: Riku Vihreavuori (Finska), Dejan Dimitrijević (Makedonija). 4. sudija: Nikola Kostencev (Makedonija). Golovi: 1:0 Hasić (6’), 2:0 Hasić (14’ penal), 3:0 Badžak (47’), 4:0 Hasić (78’). Žuti kartoni: Muminović, Stanić (BiH), Gurulea (Moldavija)

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Elvir Muminović (58. Edin Mujić), Dino Islamović, Dragan Matković, Stefan Rankić, Robert Voloder, Andrej Đokanović, Kristijan Stanić (50. Armin Šarić), Ajdin Hasić, Denil Badžak (70. Ajdin Mujanović), Nemanja Nikolić. Selektor: Sakib Malkočević.

Moldavija: Silviu Smalenea, Adrian-Ilie Popa, Daniel Dumbravanu, Alexandru Vacarciuc, Alexandru Graur, Nichita Covali (55. Eugeniu Gliga), Nichita Murovanii (49. Iuri Stancev), Valeriu Gaiu, Maxim Bairamov (68. Gheorghe Spinu), Nichita Motpan, Ion Gurulea. Selektor: Serghei Chirilov.