SportDržavni TimJuniorke BiH pobjedom nad Belgijom osvojile Women Trophy Challenge turnir

Juniorke BiH pobjedom nad Belgijom osvojile Women Trophy Challenge turnir

U finalu Women Trophy Challenge turnira za rukometašice sastale su se reprezentacije Bosne i Hercegovine i Belgije.  Na kraju nakon velike drame pobjedu je odnijela naša selekcija rezultatom 27:26(12:14). Počelo je sjajno za reprezentaciju Belgije, povele su 7:3 u 10. minuti susreta i činilo se da će ova utakmica otići u jednom smjeru. Međutim naše djevojke velikom borbenošću stižu rezultat i nisu dopustile Belgiji da ni u jednom trenutku povede više od 2 gola razlike. U 27.minuti prvi put naša selekcija povela je rezultatom 10:11, ali sjajne Belgijanke ponovo vraćaju stvari na početak pa nakon 30.minuta rezultat glasi 14:12 u korist selekcije Belgije. U nastavku prava drama i sve ono što rukomet može ponuditi, odlične akcije sjajnih odbrana golmana i nadasve borbenosti. Belgija je održavala prednost od 1 do dva gola razlike, da bi u 48. minuti nakon sjajnih odbrana golmanice Nikoline Petrović, naša selekcija prešla u vodstvo rezultatom 21:23, poslije toga smo vidili mnogo tehničkih grešaka i svega, što su bolje iskoristile gošće iz Belgije i vrlo brzo poravnale rezultat na 23:23. U 54.minuti ponovo naša selekcija vođena podrškom publike sa tribina, dolazi do dva gola prednosti 25:23, a nakon promašenog napada gošći i do tri gola prednosti rezultatom 26:23. Pokušale su Belgijanke da se vrate, ali na kraju ostalo je malo vremena pa naša selekcija slavi veliku pobjedu rezultatom 27:26. Najefikasnija u našem sastavu bila je Helena Čurić sa 8 golova, Adelisa Dautović dodala je pet golova, a Isidora Kršić četiri gola. Kod gošći iz Belgije bolje od ostalih bile su Emma Hendrix sa šest golova, dok su Lauranne Beckers i Estelle postigle po pet golova. Vrijedi istaći da su se naše reprezentativke ovom pobjedom plasirale na Interkontinentalni kup.