SportDržavni TimJuniorska reprezentacija remizirala s Ukrajinom

Juniorska reprezentacija remizirala s Ukrajinom

Juniorska reprezentacija BiH elitni krug kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo u Grčkoj započeli su remijem u Mostaru protiv selekcije Ukrajine.

Meč igran na stadionu Pod Bijelim brijegom okončan je rezultatom 1:1.

U petoj minuti iz slobodnog udarca je šutirao Andrej Modić, ali bez uspjeha. Sedam minuta kasnije prijetio je Shaved, a njegov udarac bez muke je odbranio Goran Karačić. Prvi udarac u okvir ukrajinskog gola uputio je Amer Gojak nakon kornera Samira Radovca, kada se istakao golman Soldatenko. U 18. minutu Zubkov pogađa prečku našeg gola.

Na drugoj strani dvije minute kasnije prijetio je Samir Radovac. U 33. minutu Soldatenko je odbranio udarac kapitena Modića. Potom su neprecizni bili Shevchenko i Zichenko.

U desetoj minuti nastavka naša reprezentacija dolazi u vodstvo. Strijelac za 1:0 bio je Samir Radovac. Ukrajina u 68. minuti uspijeva izjednačiti, a strijelac je bio Shaved. U 81. minuti priliku je propustio Zichenko čiji je udarac odbranio Goran Karačić. Dvije minute prije kraja dobru priliku za pogodak propustio je Amer Gojak.

Na drugoj utakmici iz naše grupe Crna Gora je iznenađujuće porazila Poljsku rezultatom 2:1 na stadionu Pecara u Širokom Brijegu.