SportJuve u derbiju slavio uz golčinu Ronalda iz slobodnjaka

Juve u derbiju slavio uz golčinu Ronalda iz slobodnjaka

U 30. kolu Serije A danas je odigran torinski derbi u kojem je Juventus upisao novu pobjedu od 4:1 i tako nastavio koračati ka novom naslovu prvaka Italije.

Nije bilo previše neizvjesnosti u ovom derbiju, a da će Juventus imati dobar dan najavio je Paulo Dybala već u 3. minuti utakmice, kada je pogodio za 1:0 na asistenciju Cuadrada.

Upravo je Cuardado u 29. minuti povisio na 2:0 i bilo je jasno da će se Torino teško vratiti iz tako nepovoljne pozicije. Ipak, tračak nade je gostima dao Andrea Belotti duboko u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kada je iz penala pogodio za 2:1.

Juventus nije dozvolio da Torino učini nešto više, a prednost od dva gola je Stara dama vratila u 61. minuti, kada je pogodio Cristiano Ronaldo.

Konačnih 4:1 je postavljeno tri minute prije kraja, a tada je autogol postigao Djidji.

Miralem Pjanić je igru napustio u 49. minuti kada ga je zamijenio Blaise Matuidi.