SportJuventus na Ronaldovim krilima do nove pobjede

Juventus na Ronaldovim krilima do nove pobjede

Juventus je večeras odigrao jubilarnu 250. utkamicu na novom stadionu, na kojem igra od 2017. godine i koji prema sponzoru nosi ime Allianz Stadion. Stara dama bila je ubjedljiva protiv Crotonea u utakmici 23. kola italijanske Serije A.

U prvoj pravoj prilici našao se Crotone, ali je Arkadiusz Reca u šestoj minuti poslao loptu pored stative. Veliku šansu imao je Cristiano Ronaldo u 29. minuti, a potom i Matthijs de Ligt. Golman gostiju iz pomoć stative zaustavio je udarac Aarona Ramseya u 37. minuti.

Ronaldo je u 38. minut je pogodio glavom i doveo Staru damu u prednost. Crotone je tako postao 78. ekipa kojoj je Portugalac postigao pogodak, što se tiče najjačih evropskih liga. U tom segmentu je ispred samo Zlatan Ibrahimović koji je bio strijelac protiv 79 različitih timova.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Ronaldo je novim pogotkom udvostručio prednost domaćih. Vrijedi istaći i da je postigao pogodak i protiv svih 18 ekipa iz Serije A nakon što je u svoju “kolekciju” večeras dodao i Crotone.

Juventus je bio opasan i u drugom dijelu, a nakon šansi Ronalda i Alexa Sandra pogodak za 3:0 postigao je Weston McKennie. Veznjak torinskog kluba time je ispisao historiju Serije A kao najbolji američki strijelac u ovom takmičenju. Bio je to njegov četvrti pogodak, a prestigao je Michaela Bradleyja (3).

Golman Crotonea zaustavio je Federica Chiesu u 76. minuti, a do kraja utakmice uslijedio je mirniji period tako da se rezultat više nije mijenjao.