SportJuventus savladao Lazio i stigao na korak od nove titule

Juventus savladao Lazio i stigao na korak od nove titule

Juventus je večeras u derbiju 34. kola italijanske Serije A uspio da savlada ekipu Lazija sa 2:1 i tako stigne na korak od osvajanja nove šampionske titule.

Po ko zna koji put, čovjek odluke je bio Cristiano Ronaldo, koji je na otvaranju drugog poluvremena postigao dva gola za Staru damu.

Prvo je u 51. minuti bio siguran sa bijele tačke nakon što je za Juventus dosuđen penal, a samo tri minute poslije je povisio na 2:0 na asistenciju Paula Dybale.

Kada se činilo da je Lazio nemoćan i da je meč riješen, Ciro Immobile je uspio da izbori penal, te da ga i realizuje u 83. minuti i unese neizvjesnot u završnicu meča.

Ipak, Nebeskoplavi nisu uspjeli da stignu do poravnanja, te je završilo 2:1.

Ronaldo je večeras došao do cifre od 50 postignutih golova u Seriji A, te je tako ispisao historiju, pošto je postao prvi igrač ikada sa najmanje 50 golova u Seriji A, Premier ligi i La Ligi.

Juve četiri kola prije kraja sezone ima osam bodova viška u odnosu na drugoplasirani Inter, dok je Lazio četvrtoplasirani sa 69 bodova.

Miralem Pjanić večeras nije dobio priliku za igru.