SportNogometJuventus sedmi put uzastopno prvak Italije

Juventus sedmi put uzastopno prvak Italije

Fudbaleri Juventusa osvojili su sedmi uzastopni Scudetto uprkos remiju rezultatom 0:0 u Rimu protiv Rome. Veliki derbi su u Rimu odigrali Roma i Juventus, ali u ovom susretu nismo vidjeli pogotke iako se očekivao spektakl. Bolje je u meč ušla Roma, a već na startu izdvaja se prilika za Edina Džeku koji je šutirao preko gola. Na drugoj strani uzvratio je Dybala, ali je Alisson odbranio. Na otvaranju drugog dijela poništen je gol Dybale zbog opravdano dosuđenog ofsajda, a onda se vrlo važan detalj dogodio u 68. minuti kada je Vučica ostala sa igračem manje zbog drugog žutog kartona za Nainggolana. Ipak, gosti to nisu uspjeli iskoristiti do kraja, pa je završilo neriješenim rezultatom. Bosanskohercegovački reprezentativci Edin Džeko i Miralem Pjanić odigrali su svih 90 minuta.