SportDržavni TimKadeti BiH na EYOF-u savladali Italiju

Kadeti BiH na EYOF-u savladali Italiju

Muška U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je prvu pobjedu na EYOF igrama u mađarskom Gyoru.  Naši kadeti su danas savladali Italiju rezultatom, u utakmici drugog kola A grupe. Nakon prvog poluvremena koje se igralo u egalu, izabranici Dejana Bodiroge fantastično su otvorili treću četvrtinu. U toj dionici mladi Zmajevi napravili su dvocifrenu prednost, koja je, na kraju se ispostavilo, bila nedostižna za protivnika. Bh. kadete sutra od 14.30 časova očekuje posljednja utakmica grupne faze takmičenja protiv Hrvatske, a eventualnim trijumfom naši dečki bi izborili plasman u polufinale EYOF igara u Gyoru. BiH – Italija 103:97 (26:25, 22:21, 32:22, 23:29)

Bosna i Hercegovina: Dedajić 5, Marković, Kusturica 13, Kondić 15, Huseinpašić 15, Nešković 7, Zelenika, Radak 11, Mičić 2, Krupalija 15, Islamović, Manojlović 20.