SportDržavni TimKadeti ispustili 24 poena razlike i izgubili od Hrvatske

Kadeti ispustili 24 poena razlike i izgubili od Hrvatske

Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Hrvatske rezultatom 77:76 u susretu 2. kola Evropskog prvenstva. Vodila je naša selekcija gotovo cijelim tijekom meča, ali su na kraju doživjeli poraz. Meč su otvorili sa 12:2, koristili su svaku grešku Hrvata, a nakon prve četvrtine sjajnom igrom su stekli 13 poena prednosti, 24:11. Iako su Hrvati uspjeli na otvaranju druge dionice da spuste prednost na samo minus sedam, to je večeras bilo sve od njih. Naša selekcija je bez većih problema kontrolisala meč i na poluvrijeme odlazi sa 18 poena prednosti, 47:29. Bh. košarkaši početkom treće dionice imaju prednost od 24 poena (54:30), ali su zatim popustili gas, što Hrvatska dobro koristi, te na tri minute do kraja trećeg perioda dolaze do minus 11, 56:45. Mnogo promašaja zabilježila je naša selekcija u finišu ovog perioda. Koriste to Hrvati, pa trojkom Badžima na 30-ak sekundi prije kraja dolaze nakon dugo vremena do jednocifrenog zaostatka, 60:52.  Nakon 30 minuta igre bilo je plus 10 u korist naše selekcije, 62:52. Uspjela je Hrvatska da se potpuno vrati u meč u posljednjoj dionici. Odličnom odbranom i presingom na organizatore igre naše selekcije dolaze do minus tri nakon nešto više od tri minute igre u posljednjoj četvrtini(66:63). Sama završnica donosi ponovo bolju igru Hrvatske. Na tri minute prije kraja utakmice Badžim pogađa trojku za samo minus jedan, 72:71. Mikšić je zatim izjednačio na 72:72 na ulasku u posljednje dvije minute. Penava zatim donosi novu prednost  za BiH (74:72), ali Buljević trojkom donosi Hrvatskoj prvu prednost na utakmici na nešto više od minut prije kraja, 75:74. Gegić potom pogađa dva bacanja, naša selekcija se dobro odbranila, ali su promašili napad za povećanje vodstva. Hrvatima je ostalo 20 sekundi za napad, Zubac je pogodio za ispostaviće se pobjedu Hrvatske. Enis Memić je predvodio našu sa 20 poena, Edin Atić je dodao 14, dok je kod Hrvatske trio Skokna-Zubac, Badžim ubacio po 13 poena