IF

U organizaciji Judo kluba Kakanj jučer je u kakanjskoj Sportskoj dvorani održan osmi tradicionalni međunarodni turnir pod nazivom ”Kakanj Open 2015”. Učešće na ovom turniru uzelo je 25 klubova iz Bosne i Hercegovine i Srbije sa 240 takmičara u svim kategorijama (od mlađih poletaraca do kadeta).

Kakanjski Judo klub je na turniru nastupio sa 14 boraca i postignuti su zavidni rezultati. Zlatne medalje osvojili su Čizmić Jasmin u kategoriji kadeta do 55 kg i Brkić Džejlana u kategoriji kadetkinja do 70 kg. Srebro je pripalo Čatić Abidu u kategoriji dječaci do 38 kg, Ljubović Harunu u kategoriji kadeta do 60 kg i Čizmić Saninu u kategoriji poletarci do 15 kg. Bronzu su osvojili Čatić Almedin u kategoriji dječaci do 73 kg i Čizmić Anes u kategoriji dječaci do 42 kg.

Ukupni pobjednik turnira je ekipa ”Neretva” iz Mostara, drugo mjesto pripalo je ”Famosu” iz Istočnog Sarajeva, dok je treće mjesto osvojio klub ”Sarajevo”. Četvrto mjesto podjelili su ”Randori” iz Istočnog Sarajeva i ”Sremac Jarak” iz Srbije.

Turnir je protekao u odličnoj atmosferi kako u organizacionom tako i u takmičarskom smislu. Organizatori turnira su se zahvalili Općini Kakanj i svim privrednim subjektima koji su pomogli u organizaciji osmog po redu judo turnira u našem Kaknju.