SportKane i Bale pregazili Crystal Palace

Kane i Bale pregazili Crystal Palace

Nogometaši Tottenhama su pobijedili Crystal Palace u 27. kolu engleskog Premiershipa rezultatom 4:1, a junak je s dva gola i dvije asistencije bio sjajni Harry Kane.

Tottenham je poveo sredinom prvog poluvremena nakon što je Kane u 25. minuti oteo loptu Milivojeviću na polovici Crystal Palacea te potom odlično na drugoj stativi pronašao Balea kojemu nije bilo teško zatresti mrežu. Gosti su poravnali u samoj završnici prvog poluvremena, u sudijskoj nadoknadi je Benteke glavom pogodio za 1:1 nakon ubačaja Milivojevića.

Pobjednik je odlučen početkom nastavka kada su domaći golovima Balea u 49. i Kanea u 52. minuti pobjegli na 3:1.

Reguilon je u 49. minuti ubacio s lijevog krila, Kane je glavom spustio loptu Baleu koji se iz velike blizine ponovno upisao u strijelce.

Najljepši pogodak na utakmici ipak je postigao dvostruki asistent Kane koji je u 52. minuti s više od 20 metara pogodio sam gornji desni ugao nemoćnog Guaite. Za konačnih 4:1 Kane je pogodio glavom u 76. minuti na dodavanje Sona.

Tottenham je ovom pobjedom skočio na šesto mjesto s 45 bodova, koliko ima i sedmi West Ham United, dok mu četvrti Chelsea bježi dva, a peti Everton jedan bod. Crystal Palace je 13. s 34 boda.