ZDKSportKantonalna liga ZDK: zenička Fortuna poražena u Novom Šeheru, remi Nemile kod...

Kantonalna liga ZDK: zenička Fortuna poražena u Novom Šeheru, remi Nemile kod kuće

Kantonalna liga ZDK. Odigrane su utakmice 13.kola (četvrto kolo u proljetnom dijelu prvenstva) u Kantonalnoj nogometnoj ligi Zeničko – dobojskog kantona, sezona 2018/2019.

U ovoj sezoni ligu sačinjavaju sljedeće ekipe:

Fortuna (Zenica), Nemila, Proleter (Makljenovac), Zmaj (Buzić Mahala), Rudar (Breza), Stupčanica (Olovo), Vareš, Novi Šeher, Napredak (Šije).

U 13. kolu zabilježene se tri domaće pobjede i jedna neriješena utakmica. Nije bilo većih iznenađenja.

Zenička Fortuna je poražena na gostovanju u Novom Šeheru sa 4:1 (3:1). Gol za Fortunu postigao je Tarik Huzbašić u 34.minuti, dok su za Novi Šeher pogodili Himan Avdić u 20., Mumin Bašić u 30., Alija Bajrić u 32. i Zijad Mujić u 60.minuti.