Karate klubovi Visoko i Fudokan imali zapažen nastup u Kreševu

570

U subotu 19.03.2016. god. u sali srednje škole u Kreševu, održano je  6. Prvenstvo Federacije  u tradicionalnom karateu. Tehnička  organizacija je pripala karate klubu “Zanshin” Kreševo. Takmičenje  je podržala i sponzorirala općina Kreševo.               Na takmičenju  je učestvovalo 16  klubova sa ukupno  214 takmičara i takmicarki iz F BiH:

MARKETING
  1. Karate klub “Zanshin” Kreševo,
  2. Karate klub ”Budučnost” Visoko
  3. Karate klub “Fudoshin” Kiseljak,
  4. Karate klub “Mostar” Mostar,
  5. Karate klub ”Moštre” Visoko,
  6. Karate klub “Bregava” Stolac,
  7. Karate klub “Gard” Zenica,
  8. Karate klub “Vareš” Vareš,
  9. Karate klub “Rudar” Breza,
  10. Karate klub “Drvar” Drvar,
  11. Karate klub ” Zenica” Zenica,
  12. Karate klub “Fudokan” Fojnica,
  13. Karate klub “Fudokan” Visoko,
  14. Karate klub ”Yoshitaka” Sarajevo,
  15. Karate klub “Seiken” Visoko,
  16. Karate klub “Visoko” Visoko.

Takmičenje je održano u svim uzrasnim kategorijama:
– 6-7 godina dječaci i djevojčice ( Kihon, Kihon ipon, Kate i Kate ekipno.),
– 8-9 godina dječaci i djevojčice ( Kihon,
Kihon ipon,Jiyu ipon, kate i kate ekipno),
– 10-11 godina dječaci i djevojčice (Jiyu ipon kumite, kate i kate ekipno),
– 12-13 kadeti i kadetkinje (Jiyu ipon, kate i kate ekipno),
– 14-15 godina kadeti i kadetkinje (Ko-go kumite, kate),
– juniori i juniorke ( Ko-go kumite, kumite, kate, Fuko-go i kate),
– seniori i seniorke ( Kumite, Fuku-go, En-bu i kate).

Karatisti  karate  kluba ”Visoko”  Visoko su  nastupili sa ukupno  17  takmičara ,  a

Karate klub ”Fudokan”  Visoko  sa  6  takmičara
,
Postignuti  rezultati:

– Elma Podojak: – 1. mjesto kate pojedinačno, 1. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon-kumi.
– Ilda Mulahasanović: – 2. Mjesto kate pojedinačno, 2. mjesto Kihon,
– Nedžla Čolo: 2. mjesto kate pojedinačno, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon kumite,
– Isman Babić: 3. mjesto kate, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon-ipon kumite,
– Mustafa Mlačo: 2. mesto kate, 3. mjesto Kihon, 3. mjesto Kihon ipon-kumite ,
– Husein Građan: 1. mjesto kate pojedinačno, 1. mjesto Kihon,
– Esmin Čolo: 2. mjesto kate, 3. mjesto Jiyu ipon kumite,
– Dino Šehić: 3. mjesto kate
– Ivković Harun: 1.mjesto kumite,  3.mjesto Kihon,
– Zukan Semir: 3. mjesto Kihon ,
– Dženan Hajdarević: 3. mjesto kate pojedinačno
– Fatma Krehić: 2. mjesto kate pojedinačno, 2. mjesto Jiyu ipon kumite
– Dišalari Ejman: 1.mjesto Kumite kadeti, 2. mjesto kate pojedinačno kadeti
– Bulut Sađid: 1.mjesto kate, 1. mjesto Ko-go kumite, 1.mjesto Kumite juniori
– Bulut Senahid: 1. mjesto Kumite,1. mjesto Fuku-go, 2.mjesto kate, 2. mjesto Ko-go seni.
– Kata tim juniori(Senahid Bulut, Sađid Bulut   i  Ejman Dišelari ) 1.mjesto,
– Kata tim djevojcice (Elma Podojak, Ilda Mulahasanovic i Đelić Rania ) 2006. g. 1. mje.
Osvojeno je ukupno:
– 13 zlatnih medalja,
– 10 srebreni medalja,
– 13 brozanih medalja.

Za najuspješnijeg  seniora je proglašen  Sanid Merzić  iz karate kluba ”Mostar” Mostar,      Za najuspješniju  seniorku  takmičarka  Rijalda Džiho  iz karate  kluba ”Mostar” Mostar.

Ukupni plasman  po klubovima

  1. Karate klub ”Mostar” Mostar
  2. Karate klub ”Visoko” Visoko
  3. Karate klub ”Vareš” Vareš

Zadovoljni smo postignutim rezultatima na Federalnom prvenstvu, a naredna aktivnost je  po kalendaru  TKA-BiH  je međunarodni  turnir, koji će se održati 23. aprila u Mostaru

Komentari

komentara