SportNogometKashima i Al Ain u polufinalu svjetskog klupskog nogometnog prvenstva

Kashima i Al Ain u polufinalu svjetskog klupskog nogometnog prvenstva

Na svjetskom klupskom prvenstvu u nogometu su igrani mečevi četvrtfinala, nakon kojih je poznato ko će se u polufinalu sastati sa prvacima Evrope i Južne Amerike. U prvom polufinalu je japanska Kashima u odličnoj utakmici savladala meksičku Guadalajaru sa 3:2. Meksikanci su poveli golom Zaldivara već u trećoj minuti, ali su Japanci rezultat preokrenuli u drugom poluvremenu. Nagaki je izjednačio u 49, Serginho je 20 minuta prije kraja iz penala Kashimu doveo u vodstvo, a u 84.minuti je Abe povisio na 3:1. Leo Silva je u samom finišu golom iz penala samo ublažio poraz Guadalajare. Tako će Kashima u srijedu u polufinalu snage odmjeriti sa prvakom Evrope Realom. Domaći Al Ain je u drugom četvrtfinalu bez problema savladao Esperancu iz Tunisa sa 3:0, golovima Ahmata, El Shahata i Mohammeda. Al Ain će u utorak u polufinalu igrati protiv prvaka Južne Amerike, River Platea.