SportKošarkaKikanović ubacio 12 poena za Albu

Kikanović ubacio 12 poena za Albu

Valencia i Alba večeras su se sastali u drugom kolu Top 16 faze Eurolige i domaćin je slavio sa 85:80. Valencia je na svom parketu upisala drugu pobjedu u grupi H Top 16 faze Eurokupa, dok je Alba vezala još jedan poraz. Bolje meč otvara španska ekipa i stiže do 14:5 polovinom prve četvrtine, a na kraju prve dionice vodila je 24:20. U drugoj četvrtini gosti iz Berlina prave seriju, dolaze do 35:28, ali na odmoru je opet Valencia imala prednost (46:43). U trećoj četvrtini Valencia je održavala prednost, pa je na kraju iste vodila 68:58. Španci su imali i 15 razlike u zadnjoj četvrtini, ali Alba se onda uspijeva vratiti i ući u neizvjesnu završnicu, no nije bilo snage za potpuni preokret. Crnogorski centar Dubljević ubacio je 15 poena u pobjedi Valencije, a San Emeterio 13. Martinez je dodao 12, Vives i Sastre po 10. Najbolji kod gostiju bio je naš Elmedin Kikanović sa 12 ubačenih peona, koliko je dodao i Atsurm, te English. Poen manje ubacio je Akpinar.