SportNogometKolumbija bolja od Argentine u derbiju Copa America

Kolumbija bolja od Argentine u derbiju Copa America

Kolumbija je u utakmici 1. kola južnoameričkog prvenstva pobijedila Argentinu rezultatom 2:0. Oba pogotka pala su u završnici utakmice koju je Kolumbija odigrala u furioznom stilu. U 71. minuti Martinez je prošao lijevom stranom i efektno pogodio suprotni kut, u 86. minuti Zapata je između dvojice argentinskih stopera podmetnuo nogu za 2:0. Iako su Argentinci imali veći posjed lopte tokom meča, do kraja nisu ozbiljno zaprijetili i onda kao šlag na kolumbijsku tortu, primili pogotke koje ozbiljna odbrana ne bi smjela primiti. Gaučosi su tako na najgori mogući način otvorili Copa Americu, takmičenje koje je vjerovatno posljednja prilika za Lionela Messija da osvoji neki značajniji trofej sa reprezentacijo. U drugom susretu 1. kola grupe B u nedjelju se sastaju Paragvaj i Katar.