SportKonyaspor slavio protiv Basaksehira

Konyaspor slavio protiv Basaksehira

Luda utakmica viđena je večeras u Konji, gdje je domaći tim uspio da u golijadi sa 4:3 savlada lidera na tabeli Basaksehir.

Bio je ovo i “bh. derbi”, pošto su na terenu bila četiri naša igrača. Za Konyaspor su igrali Marin Aničić, Amir Hadžiahmetović i Deni MIlošević, dok je dres Basaksehira večeras nosio Edin Višća.

Upravo je Višća već u drugoj minuti doveo Basaksehir u vodstvo iz penala, ali onda je njegov tim potpuno pao. To je Konya iskoristila i do kraja prvog dijela postigla tri pogotka za vodstvo od 3:1.

Za drugi je Amir Hadžiahmetović asistirao Sahineru, dok je dva pogotka postigao Miya.

U nastavku bolja igra Basaksehira koji se golovima u 70. i 77. minuti potpuno vraća u igru i stiže do poravnanja. Prvo je Višća asistirao Dembi Ba za 3:2, da bi potom Eljero Elia poravnao na 3:3.

Nije to bilo sve, pošto u 85. minuti pada novi gol, a ovaj put se tresla mreža Basaksehira. Nejc Skubić je pogodio za konačnih 4:3 pobjedu Konnyje, koja će ovom timu puno značiti u borbi za opstanak.

Konyja je pobjegla iz opasne zone i ima 33 boda, a Basaksehir je imao sreće da je Trabzonspor poražen na gostovanju kod Denizlija sa 2:1.

Tako je Višćin tim ostao na +4 dva kola prije kraja i skoro je izvjesno da će osvojiti titulu.