SportDržavni TimKošarkaši BiH poraženi od Hrvatske

Košarkaši BiH poraženi od Hrvatske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas na turniru u Zagrebu od selekcije Hrvatske rezultatom 97:79. Dobro je naša selekcija ušla u meč. Poveli su 13:8, ali su do kraja prve dionice Bojan Bogdanović i Mario Hezonja uspjeli da preokrenu rezultat u korist Hrvatske, te su nakon prve četvrtine Hrvati imali tri poena prednosti, 19:16. Tijekom kompletne druge dionce izabranici Duška Ivanovića su imali rezultatski priključak. Odbrana je dobro funkcionisala, a na poluvrijeme Hrvati odlaze ponovo s plus tri, 40:37. Ipak, Hrvatska je prelomila meč u trećoj četvrtini. Krenuo ih je šut, pogađali su otvorene šuteve, kojih su imali mnogo, te su prednost nakon 30 minuta igre povećali na 12 poena prednosti, 68:56. Održavala je Hrvatska prednost u posljednjoj dionici. Imali su većinom dvocifrenu prednost, ali je naša selekcija na tri minute prije kraja uspjela da trojkom Pašalića dođe na minus pet, 82:77. Ipak, do kraja nismo uspjeli napraviti veliki preokret, te je Hrvatska stigla do pobjede u ovom meču. Najefikasniji u našoj selekciji bio je Elmedin Kikanović sa 17 poena, Andrija Stipanović je dodao 15, a Milan Milošević 10 poena. S druge strane Mario Hezonja je kod Hrvatske ubacio 24 poena, Krunoslav Simon je dodao 19, a Rok Stipčević 12 poena.