SportNogometKraj Beninove bajke, Senegal ide u polufinale

Kraj Beninove bajke, Senegal ide u polufinale

Senegal je prvi polufinalista Afričkog kupa nacija nakon što je u četvrtini finala pobijedio Benin golom Idrisse Gueyea.
Prvu veću šansu imao je Benin u 26. minuti kada je pokušao Mickael Pote. Senegal je zaprijetio prvi put ozbiljnije u 38. minuti preko M'Bayea Nianga, ali promjene rezultata nije bilo. U nadoknadi šutirao je Steve Mounie, ali u prvom dijelu mreže su ostale mirovati.

Na startu drugog poluvremena Pote je ponovo bio u prilici. Sadio Mane je u 54. minuti zatresao mrežu, ali gol je poništen. Mane je u 70. minuti asistirao Gueyeu, koji je pogodio za 1:0. Nedugo nakon toga poništen je još jedan gol Maneu.

Fudbaler Liverpoola je nakon toga imao veliku priliku, no opet je ostao bez pogotka. Olivier Verdon je u 83. minuti dobio crveni karton i Benin je ostao sa igračem manje. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata.