SportKvalifikacije za EURO 2020: Italija bolja od Finske, Lihtenštajnu bod protiv Grčke

Fudbalska reprezentacija Italije pobijedila je u Tampereu u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine selekciju Finske rezultatom 2:1, prenosi Anadolu Agency (AA).

Prvo poluvrijeme susreta Italija – Finska završeno je bez golova. Pola sata prije kraja meča Italija je stigla u vodstvo golom Immobilea. Finska je u 72. minuti stigla do izjednačenja pogotkom iz penala koji je izvodio Pukki.

Nakon sedam minuta sudija je dosudio još jedan penal koji je za Italijane uspješno izveo Jorgnho za konačnih 2:1.

Italijani su tako stopostotni učinak u grupi “J” sa 18 bodova. Drugi na tabeli su Finci sa 12 bodova, a treći Armenci sa devet. Na četvrtoj poziciji na tabeli je reprezentacija Bosne i Hercegovine sa sedam bodova, Grčka je pretposljednja sa pet, a Lihtenštajn posljednji sa jednim osvojenim bodom u šest kola.

U drugom susretu grupe “J” Grčka je igrala neriješeno s Lihtenštajnom. Utakmica je završena rezultatom 1:1 a golove su postigli Masouras za Grčku i Salanović za Lihtenštajn.

Španija je bila ubjedljiva protiv Farskih ostrva, savladavši ih sa 4:0. Dvostruki strijelci za Špance bili su Rodrigo i Alcacer.

“Crvena furija” je tako došla do šeste pobjede u kvalifikacijama u isto toliko odigranih mečeva u Grupi F.

U istoj grupi snage su odmjerile Švedska i Norveška. Meč je završen bez pobjednika rezultatom 1:1. Švedska je nakon ovog meča druga na tabeli sa 11 bodova, Norveška je četvrta sa devet.