SportKošarkaLA Clippersi iznenadili Golden State, Houston u polufinalu Zapada

LA Clippersi iznenadili Golden State, Houston u polufinalu Zapada

Košarkaši Los Angeles Clippersa još jednom su načinili veliko iznenađenje, pošto su ponovo savladali Golden State u gostima sa 129:121 i tako smanjili na 3-2 u seriji, u prvoj rundi play-offa Zapadne konferencije NBA. Bio je to pravi revolveraški obračun u prve tri četvrtine – Patrick Beverley i Danilo Gallinari pogađali su u prvom poluvremenu i tako su nametnuli tok utakmice, a na drugoj strani sve vrijeme je odgovarao Kevin Durant.

Odličnu večer imao je i Lou Willaims, a Clippersi su vodili 81:66 u ranoj fazi treće četvrtine. Odbili su Clippersi nekoliko naleta domaćih, u posljednjoj četvrtini propustili su dva napada na +10, a onda je uslijedio novi udar Warriorsa sa Durantom na čelu – upravo poslije njegovog zakucavanja aktuelni prvaci su poveli 118:117 i činilo se da je preokret neminovan.

Međutim, tada na scenu stupa Williams – trojka uz faul, zatim dva pogođena šuta iz jako teških pozicija. To je prelomilo meč uprkos tome što Clippersi nisu dobro gradili svoj koš. Jednostavno, Golden Stateu je ponestalo municije.

Najefikasniji kod pobjednika bio je izvanredni Williams sa 33 poena (12-19 iz igre, 8-9 penali), uz 4 skoka i 10 asistencija. Montrezl Harrell imao je jednu od ključnih blokada u finišu, a meč je završio sa 24 poena (11-14 iz igre), 5 skokova i 2 asistencije. Danilo Gallinari dao je 26 poena.

Kevin Durant predvodio je Warriorsa – ubacio je lični rekord u play-offu sa 45 poena, uz po 6 skokova i asistencija. Steph Curry imao je 24 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

Za razliku od aktuelnih prvaka, Houston je završio posao u prvoj rundi doigravanja. Rocketsi su savladali Utah Jazz sa 100:93 i zaključili seriju uz skor 4-1.

Zadnji minut meča, doduše, mirisao je na dramu. Houston je imao prednost od tek jednog poena (94:93), ali Jazzeri su se uspaničili i spetljali u nekoliko zadnjih napada te nisu postigli ni poen u završnici, za razliku od Rocketsa koji su bili precizni sa linije slobodnih bacanja u nekoliko navrata.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je James Harden (26 poena), dok je kod poraženih potpuno podbacio najbolji igrač Donovan Mitchell (12 poena, šut 4-22).