SportLakersi na krilima Jamesa slavili protiv Dončićevog Dallasa

Lakersi na krilima Jamesa slavili protiv Dončićevog Dallasa

LA Lakersi sinoć su u gostima pobijedili Dallas Maverickse sa 129:114 na krilima sjajnog LeBron Jamesa.

Lakersi su uspjeli da nastave pobjednički niz i sada imaju omjer od 31 pobjede i sedam poraza. S druge strane za Dallas je ovo bio 15 poraz, a pored toga imaju 23 pobjede.

Od samog početka su Lakersi igrali odlično i već u prvoj četvrtini su napravili osjetnu razliku. Košarkaši Lakersa su u prvoj dionici bili odlični, te su vodili sa 45:27, a na pauzu se otišlo kod rezultata 79:58 za goste.

Već tada je bilo jasno da će Dallas teško nadoknaditi zaostatak od 20 poena, te su u drugom poluvremenu uspjeli samo da ublaže poraz. Na kraju su Lakersi slavili sa 129:114.

Lakerse je do pobjede vodio sjajni LeBron James koji je meč završio sa 35 poena, 16 skokova i sedam asistencija. Kyle Kuzma dodao je 26 poena, a Anthony Davis nije igrao u ovom meču.

U ekipi DAllasa ponovo je najefikasniji bio Luka Dončić. Slovenac je meč završio sa 25 poena, deset skokova i sedam asistencija.