SportBorilački sportoviLarisa Cerić osvojila srebro na EP u Tel Avivu

Larisa Cerić osvojila srebro na EP u Tel Avivu

Najbolja bosanskohercegovačka judašica Larisa Cerić osvojla je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u  Tel Avivu. U najtežoj ženskoj kategoriji, više od 78 kg, Cerić je u eliminacijama zabilježila dvije pobjede u svojoj grupi. Na startu  je savladala Turkinju Sebile Akbulut, dok je u 2. kolu bila bolja od Hrvatice Ivane Maranić. U polufinalu je pobijedila Ukrajinku Jelizavetu Kalaninu, a u borbi za titulu poražena je od Francuskinje Romane Dicko. Danas su na EP nastupila još dva predstavnika BiH – Harun Sadiković i Riad Dedeić. U kategoriji više od 100 kg Sadiković je na startu pobijedio Belgijanca Benjamina Harmegniesa, a u 2. kolu je zaustavljen od Ukrajinca Oleksandra Gordienka, dok je Dedeić je eliminiran u 1. kolu od Rumuna Eduarda Serbana u kategoriji do 90 kg. Sa osvojene četiri zlatne i tri srebrene medalje najuspješnija je bila reprezentacija Rusije, ispred Francuske sa tri zlata i dva srebra. Na EP-u je učestvovalo 368 takmičara, 215 u muškoj i 153 u ženskoj konkurenciji.