SportBorilački sportoviLarisa Cerić osvojila srebro na Evropskom prvenstvu u Minsku

Larisa Cerić osvojila srebro na Evropskom prvenstvu u Minsku

Najveća uzdanica bosanskohercegovačke sportske delegacije na Evropskim igrama u Minsku džudistkinja Larisa Cerić okitila se danas srebrenom medaljom te još jednom potvrdila da je u ovom trenutku naša najtrofejnija sportistkinja.

Cerića je na putu do još jednog velikog uspjeha u kategoriji preko 78 kilograma savladala Srbijanku Žabić, Ukrajinku Tarasovu i Portugalku Nunes dok je u velikom finalu poražena od domaće predstavnice Marine Sluckaje.

Uspjeh Larise Cerić je još veći ako se zna da su evropske igre u Minsku zvanično Evropsko prvenstvo u džudou pa je tako naša predstavnica treću godinu zaredom osvojila medalju na Evropskom prvenstvu.

Ovo je bilo treće srebro za Cerić na evropskim prvenstvima, a četvrti podij ukupno. Ranije je osvojila dva srebra (2014. i 2018), te jednu bronzanu medalju (2017).