SportLazio nakon preokreta nanio prvi poraz Juventusu

Lazio nakon preokreta nanio prvi poraz Juventusu

U utakmici 15. kola italijanske Serije A pobjedu na domaćem terenu ostvario je Lazio protiv Juventusa (2:1), a ovo je bio prvi poraz za Staru damu u Seriji A ove sezone.

Paulo Dybala je prijetio u devetoj minuti, a dobru šansu imao je i Federico Bernardeschi u 15. minuti. Cristiano Ronaldo je u 25. minuti doveo torinskog giganta u prednost.

Ciro Immobile je šutirao malo pored lijeve stative u 35. minuti, a nakon toga viđene su šanse Ronalda i Lucasa Leive da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade Luiz Filipe pogodio za izjednačenje.

Nije bilo mnogo prilika na startu drugog poluvremena, a u 69. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je crveni karton dobio Juan Cuadrado. Sergej Milinković-Savić doveo je “nebesko-plave” u prednost u 74. minuti.

Immobile nije iskoristio penal u 79. minuti, a nedugo nakon toga tražio je još jedan jedanaesterac, no nije ga dobio. U petoj minuti sudijske nadoknade Felipe Caicedo je pogodio za konačnih 3:1.

Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta i dobio je žuti karton.