SportLeeds porazio Manchester City golom Dallasa u nadoknadi

Leeds porazio Manchester City golom Dallasa u nadoknadi

Leeds United danas je kreirao prvorazredno iznenađenje i šokirao lidera Premiershipa Manchester City na njegovom Etihadu.

Pep Guardiola je izveo kombinovani sastav pred revanš sa Borussijom u Dortmundu, pa su na klupi ostali – Rodri, De Bruyne, Gundogan, Mahrez i Dias, dok su Aguero i Laporte povrijeđeni

Vjerovali ili ne, City je imao 29 udaraca ka golu Leedsa, dok je tim Marcela Bielse imao samo dva i iz oba je savladao Edersona!

City je i pored toga u potpunosti dominirao, imao je nekoliko prilika i posjed lopte skoro 70 posto, a onda je Leeds poveo iz prvog šuta u gol. U 42. minutu Bamford je asistirao Dallasu, koji pogađa za 0:1.

U nadoknadi prvog dijela igre Cooper je zaradio direktan crveni karton zbog prekršaja nad Gabrielom Jesusom, pa je Leeds u drugom dijelu igrao sa igračem manje.

Drugo poluvreme u potpunosti pripalo Cityju, domaći su igrali samo na polovini rivala, ređali šanse, Zinchenko je imao opasan šut, ali je Meslier bio odličan na golu.

Guardiola je krenuo u ofanzivu, uveo je najprije Gundogana umjesto Akea, potom i Fodena umjesto Mendyja. U 76. minutu City je uspio da izjednači poslije niza prilika, Bernardo Silva je pravovremeno vratio povratnu za Ferrana Torresa koji pogađa za 1:1.

U 86. minutu Leeds je mogao do novog vodstva, Rafinha je pobjegao po desnoj strani i izašao sam na Edersona, ali je brazilski golman maestralno intervenisao.

Što nije uspio Rafinha, jeste Dallas pet minuta kasnije. U nadoknadi vremena, Leeds je izveo mat u dva poteza, dubinsku loptu Alioskog kroz sredinu prihvatio je Stuart Dallas i svojim drugim golom nanio Cityju četvrti poraz ove sezone.