SportLeicester i Manchester United remizirali u spektakularnom derbiju

Leicester i Manchester United remizirali u spektakularnom derbiju

Leicester i Manchester United odigrali su utakmicu bez pobjednika na King Poweru (2:2) u 15. kolu engleske Premier lige, a ovo je bila prva neriješena utakmica za Lisice u prvenstvu ove sezone.

Bruno Fernandes na jednoj i Marc Albrighton na drugoj strani imali su dobre šanse na početku utakmice, a onda je u 23. minuti Marcus Rashford pogodio za vodstvo Crvenih đavola. Ovo je bio 50. gol u Premier ligi za engleskog napadača.

Tako je postao treći najmlađi fudbaler koji je došao do ovog broja pogodaka u dresu Manchester Uniteda sa 23 godine i 56 dana. Prvi je Wayne Rooney sa 22 godine i 157 dana, dok je na drugom mjestu Cristiano Ronaldo sa 22 godine i 341 danom.

Harvey Barnes je u 31. minuti lijepim udarcem poravnao rezultat na 1:1. Ovo mu je bio sedmi gol u svim takmičenjima za Lisice ove sezone, a zanimljvo toliko je postigao u cijeloj prošloj sezoni na 42 utakmice.

Rashford je u drugom dijelu imao veliku šansu, onda je Anthony Martial zatresao mrežu domaćih u 61. minuti, no pogodak je poništio VAR zbog ofsajda. Fernandes je u 79. minuti pogodio za novo vodstvo Uniteda. Ovo je bio 30. pogodak Crvenih đavola u koji je bio uključen Portugalac (golovi i asistencije).

Ipak, nije se mnogo čekalo na novu promjenu rezultata. Jamie Vardy je rutinski pogodio za poravnanje u 85. minuti. Do kraja je bilo još nekoliko šansi na utakmici, međutim rezultat se nije mijenjao.